Uncategorized

कविताको टाउकोमा बोतल–ढुंगाले हानेर यसरी भएको थियो हत्या

बिज्ञापन

उदयपुरकी १५ वर्षीया बालिका कविता सुनुवारको हत्या व्यक्तिगत रिसईबीका कारण गरेको आरोपित १७ वर्षीया सरिता ढकाल खत्रीले बताएकी छन् । जिल्ला प्रहरी कार्यालय उदयपुरले आज पत्रकार सम्मेलन गरी दिएको जानकारीअनुसार सरिता केही दिन अघिदेखि नै कवितासँग बदला लिन चाहन्थिन् । उनी कवितासँगै कोसी जनता रामपुरमा १० कक्षामा पढ्थिन् ।

जिल्ला प्रहरी कार्यालय उदयपुरका प्रहरी उपरीक्षक (एसपी) सुवासचन्द्र बोहराका अनुसार कविताले आफूलाई बारम्बार होच्याउने, चिढ्याउने गरेकाले यही रिसईबीमा ठूलो बुवाको छोरासँग मिलेर कविताको हत्या गरेको सरिताले बताएकी हुन् । जिल्ला प्रहरी कार्यालयले पक्राउ परेका सरिता र विनोदबारे हिजो नै प्रेस विज्ञप्तिमार्फत औपचारिक जानकारी गराएको थियो ।

बिज्ञापन

२२ चैत बिहान ४ः०५ मा सरिताले कवितालाई स्कुल सँगै जानुपर्छ, म आउँदै छु भनेर एसएमएस गरेकी थिइन् । त्यसपछि उनीहरू सँगै स्कुलतिर निस्केका थिए । उनीहरूबीच अन्तिम एसएमएस बिहान ४ः३१ बजे भएको देखिन्छ । ’यसको मतलब घटना ५ बजेतिर भएको हुनुपर्छ’, एसपी बोहराले भने ।

प्रहरीसामु सरिताले बताएअनुसार उनलाई कवितासँग व्यक्तिगत रिसईबी थियो । मौका छोपेर उनी कवितासँग बदला लिन चाहन्थिन् । उनले ठूलो बुवाका छोरा १९ वर्षे विनोद ढकाललाई कवितासँग बदला लिने कुरा सुनाइन् । भारत सिक्किम घर भएका विनोद काका जितबहादुर ढकाल खत्री (सरिताका बुवा) को घरमा बसेर पढ्थे । उनी पनि कविताका सहपाठी नै थिए । उनीहरूले २२ गते (मंगलबार) ट्युसन जाने समय पारेर कवितालाई मार्ने योजना बनाए । सोहीअनुसार सरिताले कवितालाई मेसेज गरिन् । र, घरसम्म लिन पनि गइन् । उनीहरूको घरबीचको दूरी करिब एक किलोमिटर छ ।
कविता र सरिता घरबाट करिब साढे ४ बजेतिर निस्केका थिए । पछिपछि गएका विनोदले कवितालाई हान्न खाली बियरको बोतल लुकाएर लगेका थिए । घरबाट करिब दुई किलोमिटर पूर्व डंगटोलमा पुगेपछि सरिता र विनोदले कवितालाई रोके र बियरको बोतलले टाउकोको पछाडिको भागमा हाने । घाइते कविता चिच्याउन थालिन् ।

बिज्ञापन

त्यसपछि अरूले थाहा पाउने डरले दुवै जनाले कवितालाई ढुंगाले हानेर कर्तव्य गरी मारे । अनि उनीहरूले लासलाई करिब ४० मिटर दक्षिणतिर घिसार्दै लगे । यशोधा खोला किनारमा राखिएको काठको गोलियाको छेउमा लास राखी भागे ।
त्यही दिन साँझ ५ बजे कविताका बुवा कृष्ण सुनुवारले सरिता र विनोदविरुद्ध इलाका प्रहरी कार्याल रामपुर ठोक्सीलामा किटानी जाहेरी दिएका थिए । पक्राउ परेका दुई जनामध्ये प्रहरीले विनोदलाई मात्र सार्वजनिक गरेको छ । सरिताचाहिँ बालिका भएकाले उनलाई सार्वजनिक नगरिएको एसपी बोहराले बताए । जिल्ला अदालत उदयपुले सरिताको हकमा २२ चैतदेखि लागू हुनेगरी पाँच दिन र विनोदलाई सात दिन थुनामा राखेर थप अनुसन्धान गर्न अनुमति दिएको छ ।

बिज्ञापन