राष्ट्रिय समाचार

६ महिनामा एक हजारभन्दा धेरै भ्रष्ट प्रहरीलाई कारबाही

बिज्ञापन

काठमाडौं । पछिल्लो ६ महिनामा एक हजारभन्दा धेरै प्रहरी अधिकृत कारबाहीमा परेका छन् । कारबाहीमा पर्ने सिनियर अफिसरमा एसपी ऋषिराम कँडेल, डीएसपी खर्ग नारायण शाह लगायत छन् ।

लागुऔषध मुद्दामा फसाइएको घटनामा एसपी कँडेललाई सचेत गराइएको छ । त्यस्तै स्याङजाको इप्रका चापाकोटमा कार्यरत रहँदा डीएसपी खर्गनारायण शाहले हप्ता असुली गरेको आधार देखिएपछि उनलाई नसियत दिइएको छ । उनको कार्यसम्पादन पनि निकै कमजोर देखिएको छ ।

इप्रका टीकापुरका इन्सपेक्टर अरुण बमले सुन नै लुकाएको विषयमा छानबिन भएको थियो । सुन बरामद गर्दा एक किलो सुन उनले लुकाएको आरोप लागेको छ । छानबिनको क्रममा मुचुल्का गर्दा ध्यान नदिएको पाइएको छ । उनलाई सचेत गराइएको छ ।

त्यस्तै इन्सपेक्टर बुद्धिप्रसाद सुवेदीले घुस खाएको पुष्टि भएपछि उनलाई तीन ग्रेड घटुवा गरिएको छ । उनले मुद्दा मिलाइदिने भन्दै चन्दनकुमार मिश्रसँग १ लाख ५० हजार रुपैयाँ मागेका थिए । त्यसमध्ये ३० हजार लिएको पुष्टि भएको थियो ।

बिज्ञापन

सर्लाहीको इप्रका केशरजंगका इन्सपेक्टर रोशन थापाले त लागुऔषधका अभियुक्त नै फेरेका थिए । लागुऔषधसहित पक्राउ परेका व्यक्तिलाई सुरुमा छाडेर पछि अर्काे व्यक्तिलाई उपस्थित गराई आर्थिक चलखेल गरेका थिए । उनको तीन ग्रेड घटुवा भएको छ ।

त्यस्तै जिल्ला प्रहरी कार्यालय बाग्लुङमा कार्यरत इन्सपेक्टर भूपेन्द्र गिरी पनि कारबाहीमा परेका छन् । उनले आचारसंहिता उल्लंघन गरेकाले कारबाही स्वरुप सचेत गराइएको प्रहरी स्रोत बताउँछ । जिप्रका पश्चिम नवलपरासीका इन्सपेक्टर धर्मराज खत्री पनि कारबाहीमा परेका छन् ।

पाल्हिनन्दन गाउँपालिकाका मेयर बैजुप्रसाद गुप्ताको योजनामा दुई भारतीयलाई लागुऔषध मुद्दामा फसाइएको थियो । मुद्दा शाखामा कार्यरत इन्सपेक्टर खत्री सो घटनामा एसपीको योजनामा फसेका हुन् । घटनाको बारेमा जानकारी नभएपनि अनुसन्धान अधिकृतका रुपमा लापरबाही गरेकाले उनी पनि कारबाहीमा परेका हुन् ।

इलाका प्रहरी कार्यालय दमकमा कार्यरत एक इन्सपेक्टरले आफ्नै महिला प्रहरीमाथि यौन दुव्र्यवहार गरेका छन् । इन्सपेक्टर रमेश वनले दुव्र्यवहार गरेका हुन् । उनलाई एक तबलबृद्धि रोक्काको कारबाही भएको छ । महिला प्रहरीको उजुरीका आधारमा नउी कारबाहीमा परेका हुन् ।

जिल्ला प्रहरी कार्यालय रुकुमपूर्वमा कार्यरत इन्सपेक्टर गणेश पाण्डेले युनिफर्मको फोटो सामाजिक सञ्जालमा दुरुपयोग गरेकामा कारबाहीमा परेका छन् । उनलाई सचेत गराइएको छ ।

त्यस्तै बरामद सुन लुकाएको आरोपमा वरिष्ठ सइ धर्मानन्द भट्ट, सुन तस्करीको घटनामा चलखेल गरेको आरोपमा वरिष्ठ सइ टंक कार्की, वीरगञ्ज नाकामा तस्करी गरेको आरोपमा वरिष्ठ सइ हिमाल भण्डारी कारबाहीमा परेका छन् ।

सिन्धुपाल्चोकमा अवैध उत्खननको धन्दामा मिलेमतोको आरोपमा वरिष्ठ सई लेखनाथ आचार्यमाथि समेत कारबाही भएको छ । वरिष्ठ सइहरु किरणमणी अधिकारी, ज्ञान बहादुर राना, जेजंग कार्की पनि आचारणविपरीतको गतिविधिमा संलग्न भएपछि कारबाहीमा परेका छन् ।

सइहरु दौलत सिंह पूजारा, राज किशोर साह, शंकर खड्का, जनक तामाङ, सन्तोष बस्नेत, गोकर्ण चौहानमाथि कारबाही भएको प्रहरी स्रोत बताउँछ ।

असइहरु भविन्द्रप्रसाद सुवेदी, भानुभक्त बजगाई, पदम भट्टराई, नवराज सापकोटा, आश्विन ढकाल, ठाकुर पनेरु, जितेन्द्र वली, राज मंगल महतो पनि कारबाहीमा परेका छन् ।

केही सिनियर अधिकृतहरु समेत छानबिनमा रहेको प्रहरी प्रधान कार्यालय स्रोत बताउँछ । तराईका जिल्लामा तस्करीको लाइन खोल्ने अधिकृतहरु विशेष निगरानीमा परेका छन् । तस्करीमा केही डिआइजीहरुसमेत संलग्न रहेको स्रोत बताउँछ ।

बिज्ञापन