खेलकुद

अब बलरले बलमा थुक्न नपाउने

बिज्ञापन

एमसीसीले अब क्रिकेटमा बल चम्काउन थुक्ने प्रयोगमा प्रतिबन्ध लगाएको छ । यसअघि कोभिड–१९ का कारण मात्रै लागू भएको थियो तर अहिले एमसीसीले यसलाई कानुन बनाउँदैछ । खेलाडीहरूले बललाई चम्काउन पसिनाको प्रयोग गरिरहेका थिए र यो उत्तिकै प्रभावकारी थियो ।

मेरिलेबोन क्रिकेट क्लब (एमसीसी) ले बुधबार अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटका नियममा संशोधन गर्ने घोषणा गरेपनि यो वर्षको अक्टोबर १ पछि मात्र लागू हुनेछ । अर्थात् अष्ट्रेलियामा हुन लागेको टी–२० विश्वकपअघि क्रिकेटका नियम परिवर्तन हुनेछन् ।

नयाँ कानूनले बलमा लार लागू गर्न अनुमति दिनेछैन, किनकि खेलाडीहरूले बलमा लार लागू गर्न चिनी युक्त उत्पादनहरू प्रयोग गर्छन्। तसर्थ, बलमा लारको प्रयोगलाई बलको स्थिति परिवर्तन गर्ने कुनै अन्य अनुचित विधिको रूपमा व्यवहार गरिनेछ ।

नयाँ नियम अनुसार कुनै पनि खेलाडी आउट भएपछि मैदानमा रहेका नयाँ खेलाडीले मात्रै स्ट्राइक लिनेछन्, चाहे खेलाडीले अन्तिम विकेट अघि स्ट्राइक परिवर्तन गरेपनि । अहिलेसम्म, यदि शट खेल्ने खेलाडी क्याच आउट हुनु अघि बलिङ एन्डमा पुग्यो भने, नयाँ ब्याट्सम्यान नन स्ट्राइकर अन्तमा रहन्थ्यो । अब कुनै पनि आउट भएमा, नयाँ खेलाडीले मात्र स्ट्राइक लिनेछन् ।
एमसीसीको सुझावमा इङ्ल्यान्ड एन्ड वेल्स क्रिकेट बोर्ड (ईसीबी) ले द हन्ड्रेड लिगमा पनि पहिलो पटक प्रयास गरेको थियो ।

बिज्ञापन
बिज्ञापन
बिज्ञापन