राष्ट्रिय समाचार

राष्ट्रिय भूमि आयोग र जोशीपुर गाउँपालिका बिच सम्झौता

बिज्ञापन

जोशीपुर । नेपाल सरकारको राष्ट्रिय भूमि आयोग र जोशीपुर गाउँपालिका बिच सम्झौता भएको छ । आयोग र जोशीपुर गाउँपालिका बिच सोमबार भूमिहीन सुकुम्वासी, भूमिहीन दलितहरूलाई जग्गा उपलब्ध गराउन तथा अव्यवस्थित बसोबासीहरुलाई व्यवस्थापन गर्न सम्झौता भएको हो ।

बिज्ञापन

आयोगका केन्द्रीय अध्यक्ष केशव निरौला र जोशीपुर गाउँपालिकाका अध्यक्ष रामकृष्ण चौधरीले सम्झौता पत्रमा हस्ताक्षर गरेका छन् । वर्तमान सरकारले गठन गरेको नयाँ आयोगसँग सम्झौता भएसँगै जोशीपुरमा लगत सङ्कलन कार्यले निरन्तरता पाउने भएको छ । आयोग र जोशीपुर गाउँपालिका बिच सम्झौता दलित, सुकुम्वासी र विपन्न वर्ग खुसी भएका छन् ।

वर्तमान सरकारले गठन गरेको नयाँ आयोगसँग सम्झौता भएसँगै जोशीपुरमा लगत सङ्कलन कार्यले निरन्तरता पाउने भएको छ । अहिले सम्झौता गरेपछि भूमिहीनमा फेरि आसा जागेको र भूमिहीन सुकुम्वासीहरूको समस्याप्रति सबै राजनीतिक दल एकजुट हुनुपर्ने अध्यक्ष रामकृष्ण चौधरीको भनाइ छ । उनीहरूले लालपुर्जा पाउने गरी तत्काल कामको थालनी गरिने चौधरीले बताए । कैलाली कञ्चनपुरमा भूमिहीनको सबै भन्दा धेरै समस्या रहेको छ ।

बिज्ञापन